Logo

SAĞLIĞINIZA ARTI DEĞERLER KATIYORUZ.


Icon

Telefon

+90 232 386 10 00

+90 232 386 28 78

+90544 386 10 03

Icon

E-posta

info@fizimer.com

Icon

Adres

8708/2 Sk. No:2 Kat:3 Karaman İş Merkezi, 35610 Çiğli/İZMİR


Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Anasayfa/Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Fizik Tedavi Nedir;

Kas iskelet ve sinir sistemi hastalıklarının elektroteröpatik ajanlar, ısı ajanları, mekanik yöntemler ve manuel (el ile ) olarak tedavi edilmesi yöntemidir.

Neden Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon:

Fizik Tedavi ve rehabilitasyon yönteminde ilaç kullanımının görece az olması ve cerrahi işlem uygulanmaması (doku bütünlüğünün bozulmaması ) açısından önemli avantajlara sahiptir.

Tedavi sürecinin ekip olarak (Doktor-Fizyoterapist-Fizik Tedavi Teknikeri-Hemşire) hastayla aktif bir şekilde yürütülmesi, hastanın da tedaviye katılımı iyileşme motivasyonu açısından önemlidir.

Ayrıca Fizik Tedavinin diğer avantajlarından biri de ; 15-30 gün arasında bir süreç içermesi hastanın doktoru tarafından sürekli takip edilmesini sağlar ve hastanın sürekli doktoruna ulaşabilmesi imkanı verir.

Kimler için Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon :

Fizik tedavi uzmanı doktorumuzun tedaviye ihtiyacı olduğunu tespit ettiği hastalara tedavi sürecini planlaması ile yürütülen bir süreçtir.

 

Tedaviye başlamadan önce mutlaka kurumumuz Fizik Tedavi Uzman Doktoru tarafından ayrıntılı bir muayene yapılır ve hastanın tedaviye ihtiyacı varsa yada fizik tedaviden fayda göreceğine dair bir kanaat oluşursa doktorumuz tarafından tedavisi planlanır, aksi koşullarda hastaya farklı branşlar yada ilaç tedavisi önerilir.

Bize Ulaşın