Logo

SAĞLIĞINIZA ARTI DEĞERLER KATIYORUZ.


Icon

Telefon

+90 232 386 10 00

+90 232 386 28 78

+90544 386 10 03

Icon

E-posta

info@fizimer.com

Icon

Adres

8708/2 Sk. No:2 Kat:3 Karaman İş Merkezi, 35610 Çiğli/İZMİR


Kinesio Bantlama

Anasayfa/Kinesio Bantlama

Elastik bant kullanılarak uygulanan zaman içinde kendini kanıtlamış terapötik bir yöntemdir. Çok sayıda farklı doku ve fizyolojik sistemlerin fonksiyonunu geliştiren bir yaklaşımdır. Bir etkinlik için birkaç saatliğine veya sürekli terapötik fayda için klinik ziyaretler arasında uygulanabilen ve giyilebilen bir yöntemdir.

Kinezyo Bantlama

Tedavi planımızın herhangi bir aşaması için uygulanabilir. Hastanın durum ve ihtiyacına uygun olarak akut, subakut, kronik, ameliyat sonrası, yaralanmayı önleme ve koruyucu rehabilitasyona yönelik uygulanmaktadır. Bu uygulamalarla vücudun homeostaza dönmesine yardım eder.Aynı zamanda egzersiz, manuel terapi, elektro-stimülasyon gibi tedavi yöntemlerin kullanabileceğimiz alternatif, tamamlayıcı ve birleştirici bir uygulama tekniğidir.

Kinesio Bantla Neyi Tedavi Edebiliriz?

Ortopedik, nörolojik, lenfatik, kassal ve ameliyat sonrası değerlendirmelerden sonra çok sayıda durumu tedavi etmek için etken bir yaklaşımdır.

Bandın Özelliği Nedir?

Bandın kalınlığı ve ağırlığı cildin özelliklerini yansıtacak şekilde geliştirildiği için cildin elastik özelliğine benzerdir. Bantta hiçbir ilaç yoktur. Bandın yapışkan maddesi tıbbi kullanıma uygundur.

Bantlamanın Etkili Olduğu Durumlar

Eklem hareket açıklığını arttırır ve ağrıyı azaltır. Kaslara destek olarak aşırı kasılmasını ve gerilmesini azaltır. Kan ve lenfatik dolaşımı arttırır. Ödemi giderir. Enflamasyonu azaltır. Eklem problemlerinin düzeltilmesinde etkilidir. Pediatrik yaş grubunda da güvenle uygulanabildiğinden kullanım alanları geniştir.

Bize Ulaşın