Logo

SAĞLIĞINIZA ARTI DEĞERLER KATIYORUZ.


Icon

Telefon

+90 232 386 10 00

+90 232 386 28 78

+90544 386 10 03

Icon

E-posta

info@fizimer.com

Icon

Adres

8708/2 Sk. No:2 Kat:3 Karaman İş Merkezi, 35610 Çiğli/İZMİR


Nörolojik Rehabilitasyon

Anasayfa/Nörolojik Rehabilitasyon

HEMİPLEJİ (FELÇ-İNME)

Felç yada inme ; beyin dokusunun herhangi bir sebepten oksijenlenmesinin bozulmasına bağlı olarak vücutta ortaya çıkan bir fonksiyon kaybı hastalığıdır. Cerebral Palsy’den farklı olarak burada gelişimini tamamlamış beyin dokusunu işlevini kaybetmiştir. Erken dönemde Rehabilitasyon, tedavinin etkinliğini arttırarak daha kolay ve hızlı sonuç alınmasını sağlar.

Ayrıca yapılan egzersizler hastanın kanlanması bozulmuş beyin dokusuna feedback (geri besleme ) sağlayarak o bölgeye kan akışının artmasını ve dokunun oksijenlemesini sağlayabilir. Hemipleji (Felç,İnme) tedavisi kurumumuzda SGK tarafından karşılanır ve tamamen ücretsizdir. Servisimiz sizi evinizden alacak ve tedavi seansının sonunda evinize bırakacaktır.

PARKİNSON

Parkinson vücutta katılık, sertlik, tremor (titreme) hareket kısıtlılığı ile karakterize bir merkezi sinir sistemi hastalığıdır. Rehabilitasyonunda hasta esneklikliğinin arttırılması, titremenin azaltılması, dengenin iyileştirilmesi ve duruş pozisyonunun dik şekilde korunması hedeflenir.Ayrıca hastaya sürekli feedback ( uyarı ) sağlanarak hareketin bilinçli ve kontrollü yönetimi sağlanır. Rahatlatıcı ve ritmik şekilde egzersiz hastanın gevşemesine yardımcı olur, katılık ve sertlik azaltılır.

Parkinson hastalığının tedavisi kurumumuzda SGK tarafından karşılanır ve tamamen ücretsizdir. Servisimiz sizi evinizden alacak ve tedavinin sonunda evinize bırakacaktır.

MULTİPLE SKLEROZ

MS genç yaşta başlayan, hayat boyu devam eden, vücudun belli bazı mekanizmalar aracılığıyla sinirlerine hasar verdiği merkezi sinir sistemi hastalığıdır. Ms hastalığı bulaşıcı değildir. Bu hastalıkta vücut, sinir iletimini düzenleyen miyelin kılıf adı verilen sinir kılıflarını kendi antikorları aracılığıyla harap eder. Tıp çok ilerlemesine rağmen MS hastalığının kesin bir tedavisi yoktur. Tedavi çeşitleri hastalığın semptomları iyileştirmeye yöneliktir. MS tedavisinin en etkin kollarından biri de Fizik Tedavi ve Rehabilitasyondur. Fizik tedavi seanslarında hasta fizyoterapisti ile birlikte kas gücünü ve esnekliğini arttıracak, ileride hayat konforunu çok ciddi düşürme tehlikesi olan spastisiteyi azaltacak, dengesini iyileştirecek vb. birçok fayda sağlayacak egzersizleri yapar.

MS hastalığının tedavisi kurumumuzda SGK tarafından karşılanır ve tamamen ücretsizdir. Servisimiz sizi evinizden alacak ve tedavi seansının sonunda evinize bırakacaktır.

OMURİLİK YARALANMALARI

Omurilik yaralanmalarının tedavisi kurumumuzda SGK tarafından karşılanır ve tamamen ücretsizdir. Servisimiz sizi evinizden alacak ve tedavinin sonunda evinize bırakacaktır.

4a-PARAPLEJİ : Genelikle bel seviyesi omurilik yaralanmalarında meydana gelir. Alt ekstremitelerde (bacaklarda) güçsüzlük,hissizlik yada yaralanmanın şiddetine bağlı olarak tam fonksiyon kaybı ortaya çıkar.Rehabilitasyonu ile kas kuvvetinin arttırılması, kas esnekliğinin geri kazandırılması, uyuşma ve hissizliğinin azaltılması amaçlanır.

4b-QUADRİPLEJİ : Boyun seviyesi omurilik yaralanmalarında ortaya çıkar ve dört ekstremite de ( kollar ve bacaklar ) etkilenir. Hastanın kas kuvvetinin ve esnekliğinin arttırılması yanında hastanın yatak içinde pozisyonlanması yatak yaralarının önlenmesi açısından ve ayakta tutularak kan dolaşımının dolaşımının tetiklenmesi de oldukça önemlidir.

Bize Ulaşın