Logo

SAĞLIĞINIZA ARTI DEĞERLER KATIYORUZ.


Icon

Telefon

+90 232 386 10 00

+90 232 386 28 78

+90544 386 10 03

Icon

E-posta

info@fizimer.com

Icon

Adres

8708/2 Sk. No:2 Kat:3 Karaman İş Merkezi, 35610 Çiğli/İZMİR


Klinik Plates

Anasayfa/Klinik Plates

Gövdenin postüral kaslarının dengeli bir şekilde çalıştırılarak omurgayı desteklemeyi hedefleyen ; Joseph Pilates tarafından geliştirilen ve daha sonra fizyoterapistler tarafından modifiye edilip hastalara uygun hale getirilen bir egzersiz yaklaşımıdır.

Klinik Pilates ;

 • Bel, boyun ve sırt ağrılarında,
 • Disk hernisi,
 • Romatizmal hastalıklarda,
 • Hamilelikte,
 • Osteoartrit hastalarında,
 • Uzun süre masa başı çalışanlarda ve Skolyoz tedavisinde rahatlıkla uygulanabilen bir tedavi yöntemidir.

YARARLARI

 1. Klinik Pilates akıl ve zihin birlikteliğini sağlayarak omurganın nötral pozisyonunun farkındalığını arttırarak postürümüzü düzeltmemizi sağlar.
 2. Omurgamızı derinden destekleyen, doğal korse görevi gören kasları hedef alarak daha kuvvetli ve esnek bir omurgaya sahip olmamızı sağlar. Daha sağlıklı bir omurga ve dik bir duruş sağlar.
 3. Yaralanmaya açık olan kas gruplarının doğru eğitimini sağlar.
 4. Solunum kontrolü ile hastanın gevşemesini sağlar.
 5. Klinik pilates hastaya vücudunu yönetmeyi öğretir. Hastaya sınırlarını öğretir. Böylece yaralanmadan korur.
 6. Ayrıca diğer egzersiz yaklaşımlarından farklı olarak bir değil, birden fazla kas grubuna özellikle de derin omurga kaslarına hitap eder.
 7. Klinik Pilates egzersizleri fonksiyona yöneliktir. Kişinin günlük yaşamda zorlanmalarını azaltmayı hedefler. Klinik pilates fizyoterapistler tarafından uygulanarak hastaya özgü belirlenip ilerleyici bir şekilde programlanır. Dışarıdan fizyoterapistin gözlemlemesi ve hastayı yönlendirmesiyle güvenli ve hedefe uygun egzersizler uygulanır. Sosyal medyada, televizyonlarda çokça gördüğümüz pilates egzersizlerini evde uygulamak semptomları arttırabilir, bizleri yaralanmaya daha açık hale getirir. Hastalık ve semptomları kişiye özgüdür; bu yüzden kişiye özgü tedavilerle iyileştirilebilir. Eğer ortopedik bir probleminiz veya rahatsızlığınız varsa sağlık çalışanı olmayan kişiler tarafından belirlenen egzersiz programları veya aşırı yüklenme semptomların kötüleşmesine ve hastalığın ilerlemesine neden olabilir. Bu yüzden fizyoterapist eşliğinde yapılan egzersizler daha güvenlidir.

Bize Ulaşın